Avustralya Yüksek Lisans

Avustralya Yüksek Lisans

Avustralya üniversitelerinde yüksek lisans eğitimi, sizin kariyerinizde harika bir sıçrayış yapmak için bulunmaz bir fırsattır. Avustralya'da eğitim seçenekleri hakkında bize

Yurtdışı eğitim danışmanlığı


Avustralya Yüksek Lisans Eğitimi

Yüksek lisans eğitimi için genel olarak yurtdışı eğitimi tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra yüksek lisans eğitiminde Avustralya’nın tercih ediliyor olmasının en büyük sebebi eğitim kalitesi yüksek olan bir ülke olması ve Avustralya da dil eğitimi alabilir ve aldığınız dil eğitimi geliştirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Avustralya Neden Yüksek Lisans Eğitiminde Tercih Ediliyor?

Yüksek lisans eğitiminde Avustralya en çok tercih edilen ülkeler arasında bulunmaktadır. Hatta Avustralya’nın yüksek lisans eğitiminde tercih edilmesi her sene %20 oranında artmaktadır. Avustralya yüksek lisans eğitiminde gün geçtikçe daha fazla tercih edilmesinin farklı sebepleri bulunmaktadır. Peki, yüksek lisans eğitiminde Avustralya tercih edilmesinin sebepleri nelerdir? İşte, yüksek lisans eğitiminde Avustralya’nın gün geçtikçe daha fazla tercih edilmesinin sebepleri;

  • Yüksek lisans eğitiminde Avustralya’nın çok fazla tercih ediliyor olmasının en önemli sebeplerinin başında Avustralya eğitim kalitesinin çok yüksek olması gelmektedir. Avustralya eğitim seviyesi ve eğitim materyalleri açısından gelişmiş olan bir ülkedir. Bunun için de tercih sebebi olmaktadır.
  • Türkiye’nin en iyi 100 üniversitesi en çok tercih edilen üniversiteler olmaktadır. En iyi 100 üniversite listesine de 8 tane Avustralya üniversitesi girmektedir. Bu sebepten ötürü de yüksek lisans eğitiminde en çok tercih edilen ülkeler arasında bulunmaktadır.
  • Avustralya da İngilizcenin ana dil olarak konuşuluyor olması da Avustralya’nın tercih edilmesini sağlamaktadır. Çünkü İngilizce ana dil olarak konuşulduğundan dolayı öğrencinin günlük hayatta çok fazla pratik yapma imkânı bulunmaktadır.

Avustralya Yüksek Lisans Eğitimine Kimler Başvurabilir?

Avustralya yüksek lisans eğitimine başvurabilmek için çeşitli şartlar bulunmaktadır. Peki, yüksek lisans eğitiminde kimler başvurabilir? İşte, yüksek lisans eğitimine başvuru yapma şartları;

  • Yüksek lisans programına başvurabilmek için mutlaka lisans eğitimin tamamlanması gerekmektedir. Lisans eğitimin tamamlanmasıyla birlikte öğrenci yüksek lisans eğitimi almaya hak kazanacaktır.
  • Yüksek lisans eğitimin alınması için tek şart lisans eğitimini tamamlamış olmaktır. Ancak Avustralya da yüksek lisans eğitimi alınacaksa dil yeterlilik seviyesinin de yeterli düzeyde olması gerekmektedir. İngilizceniz yeterli düzeydeyse Avustralya da yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Ancak İngilizceniz yeterli düzeyde değilse o halde Avustralya da yüksek lisans eğitimi almak için öncelikle dil seviyesi tespit edilmelidir.

Avustralya Genel Hayatı

Avustralya genel hayatı bakımından ekonomik olan bir ülkedir. Eğitim kalitesi yüksek olan Avustralya, eğitim kalitesinden dolayı da çok tercih edilen bir ülkedir.

Avustralya genel hayatında eğlenebileceğiniz ve gezebileceğiniz birçok faktörde bulunmaktadır. Avustralya da vakit geçirebileceğiniz yürüyüşler, geziler yapabileceğiniz bir ortam bulunmaktadır. Bu sayede özellikle hafta sonu tatilleri için mükemmel bir fırsatta yakalamış olursunuz.

Avustralya genel hayatı da ulaşım demir yolu ile yapılmaktadır. Demir yolunun çok gelişmiş olmasından kaynaklı olarak günlük hayatta da demir yolu çok fazla tercih edilmekte ve doğal olarak öğrencilerde ulaşımda demir yolunu kullanmaktadır.

Avustralya Yüksek Lisans Eğitimi Ne İşime Yarar?

Avustralya da yüksek lisans eğitimi almış olmak elbette ki avantajlı bir durumdur. Bunun en önemli sebebi eğitim kalitesinin yüksek olması ve eğitim alınırken, dilin de geliştiriliyor olmasıdır. Avustralya da yüksek lisans eğitimi alarak kendinize ciddi katkılar sağlayabilirsiniz.

Dil gelişiminizi yapabileceğiniz, bunun yanı sıra kaliteli bir eğitim alacağınız Avustralya yüksek lisansını tamamladıktan sonra kendinize fayda sağlayacak birçok kapıyı da aralamış olursunuz. Kariyer planlarınız güçlenir ve kariyer hedefleriniz de genişlemiş olur. Dilinizi geliştirmiş olacağınızdan CW hazırlarken ciddi bir kazanç sağlamış olursunuz.

Yüksek Lisans Yaparken Çalışmak

Avustralya eğitim görürken çalışmaya da izin verdiğinden dolayı tercih edilirliği yüksek olan bir üniversitedir. Avustralya da yüksek lisans yaparken çalışma imkânınız bulunmaktadır. Avustralya yüksek lisans yaparken çalışmak istiyorsanız çalışmanız için gerekli olan tek şart yüksek lisans eğitiminizin başlamış olmasıdır. Eğitiminizin başlamasıyla birlikte haftalık 20 saate kadar çalışma hakkına sahip olursunuz.

Avustralya'da üniversite 

AVUSTRALYA’da eğitim almak için Türkiye’deki üniversite sonuçları etkili değil. Öğrenciler mezun oldukları liselere göre değerlendiriliyor ve kabullerde lise diploma notu, yabancı dil bilgisi gibi unsurlar etkili oluyor. Avustralya İstanbul Başkonsolosluğu’ndan Barış Satar’ın verdiği bilgilere göre üniversite başvuruları iki ayrı dönemde yapılıyor. En yaygın program başlangıçları şubat ve temmuz aylarında. Bazı üniversiteler 3 ayda bir kez yani ekim ve mayıs aylarında da başvuru alıyor. 

İngilizcesi yetersiz öğrenci akademik başarısını kanıtlarsa üniversitelerden “şartlı kabul” alıyor. Paket kabul diye adlandırılan bu sistemde öğrenci üniversite programlarına başlamadan önce ülkede İngilizce kursuna katılıyor. Bu kursu eğer lisans ya da lisansüstü eğitim alacağı üniversitede tamamlarsa İngilizce yeterlilik sınavına girmeden akademik programa kayıt yaptırabiliyor. Yüksekokul ve sertifika programları 5 bin ve 20 bin Avustralya Doları arasında iken, akademik hazırlık programları 9 bin ile 14 bin Avustralya Doları arasında. Lisans programları için yıllık ücretler işletme, ekonomi, hukuk, bilim, mühendislik ve teknik ağırlıklı programlar 14 bin ile 35 bin Avustralya Doları arasında. Yüksek lisans ve master programlarında bu ücret 15 bin ile 36 bin Avustralya Doları’na mal oluyor. Aylık yaşam giderleri olarak vize başvurularında 475 Avustralya Doları baz alınıyor. Öğrencilerden haftada 20 saat çalışma izni var, tatillerde tam zamanlı çalışabiliyorlar. Çalışma izninin koşulu 3 aydan uzun süreli bir programa kayıt yaptırmak. Program başladığı andan itibaren de çalışma hakkına sahipler. Saatte en az 10 Avustralya Doları kazanıyorlar. 

ÇALIŞMA İZNİ VAR

Avustralya’da lisans ya da en az iki senelik tezsiz bir master programını biteren 2, tezli bitirenler 3, doktora yapanlar 4 yıl yasal çalışma hakkına sahipler. Üniversiteler öğrencilerine burs da veriyor. Avusturalya hükümeti de yabancı öğrenci için Endeavour Bursları veriyor. Burslarla ilgili bilgilere Endeavour Bursları sitesinden https:// aei.gov.au/Scholarships-and-Fellowships/ International-applicants/ Pages/International-Applicants. aspx veya Avustralya hükümetinin resmi sitesi www.studyinaustralia. gov.au/turkey adresinden ulaşılabilir. Ayrıca http://www.yurtdisiegitimburslari.net web sitesinden Avustralya bursları bölümüne de göz atabilirsiniz.

Avustralya'da eğitim ve Avustralya dil okulları hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız bizlere aşağıda ki telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Istanbul 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 

Ankara 0 312 999 70 76 / 0 530 032 55 82

Kanada dil okullarıBU YAZIYI PAYLAŞ
Önceki Yazı

BENZER YAZILAR

Yurtdışında Üniversite Eğitimi

Bu makalede , yurtdışı üniversite fiyatları, yurtdışı üniversite puanları, yurtdışında burslu üniver... Devamı

En İyi Kanada Üniversiteleri

En iyi kanada üniversiteleri hakkında detaylı bilgiler. Kanada üniversiteleri dünya sıralaması... Devamı

İngiltere'de Üniversite Eğitimi

İngiltere'de üniversite eğitimi planlıyorsanız mutlaka aşağıda ki bilgilere bir göz atmanız da fayda... Devamı


YORUMLAR (0) Onay Bekleyen (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

Stafford House Londra Dil Okulu

Stafford house londra dil okulu ücretleri.


İngiltere dil okulları fiyatları 2018

İngiltere dil okulu fiyatları 2018'de bir önceki y...


Zorunlu Stajınızı Malta'da Yapabilirsiniz !

Malta'da staj yaparak hem ingilizce öğrenin hem de...


Malta dil okulu fiyatları

Yurtdışı eğitim fiyatları incelendiğinde Malta'da ...


Work and Study !

Work and Study , yani yurtdışında çalışarak eğitim...


Neden Malta Dil Okullarında Eğitim ?

Son yıllarda özellikle İngilizce Dil Eğitimi için ...


ILAC Kanada Dil Okulu Fiyatları

ILAC Kanada dil okulu , Kanada'nın en çok tercih e...


Popüler Yazılar

İrlanda Dil Okulları

İrlanda ana dili İngilizce olması nedeniyle Dünya üzerinde İngilizce öğrenmek isteyen bir çok kişinin tercihi olmakta.

Yurtdışı dil okullarında haftalara göre eğitim ve ingilizce seviyesi

Yurtdışında eğitim almaya karar veren her öğrencinin yurtdışı eğitim danışmanlarına sıkça sorduğu soru '' döndüğümde ingilizcem hangi seviyede olacak?...

Work and Study !

Work and Study , yani yurtdışında çalışarak eğitim mümkün mü ? Yurtdışı Work and Study programları. Yurtdışında Üniversite Eğitimi yada Yurtdışı Dil O...

İngiltere'de banka hesabı nasıl açılır ?

İngiltere'de banka hesabı açmak için yapılması gerekenler.İngiltere’de Hangi Banka’dan Hesap Açtırmalıyım? İngiltere’de Hesap Başvurusu için Gerekli B...

Malta dil okulu fiyatları

Yurtdışı eğitim fiyatları incelendiğinde Malta'da 1, 2 ve 3 ay dil okulu fiyatlarınının özelikle ingiltere dil okulları, amerika dil okulları, kanada ...

İngiltere York şehrinde eğitim ve yaşam

İngiltere'nin York şehri , çok güvenli bir şehirdir. York Şehri İngiltere'de ana tren hattı üzerinde bulunan bir şehir olduğu için de uluslararası tüm...

İngiltere'de Psikoloji Eğitimi

İngiltere’deki psikoloji eğitimi düşünüyorsanız bu eğitimin sadece sosyal derslerden oluşmadığını, istatistik gibi sayısal derslerin ve biyoloji gibi ...

İngiltere dil okulları fiyatları 2018

İngiltere dil okulu fiyatları 2018'de bir önceki yıllara göre pek bir değişiklik göstermese de özelikle Sterlin'in Türk lirası karşısında ki değer kaz...

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları denildiğinde iki büyük şehir akla gelmektedir. Toronto ve Vancouver yabancı dil öğrenmek için en çok tercih edilen Kanada şehirler...

Yeni Zelanda'da eğitim ve yaşam

Yeni Zelanda... 'Uzun beyaz bulutun ülkes, 'Lord of the Rings' filmlerinden hatırlayacağımız bir doğal güzellikler ülkesidir. Yeni Zelanda’nın dörtte ...

Son Yorumlar

Ali bey hiç de dediğiniz gibi bir yere değil !!! Kimseye de tavsiye etmem ! Rezil bir ülke gelenlerin %80 alkolik yada madde kullanıyor. Kızlar erkek, erkekler kız delisi ! Hepsi bu !

Yaz tatilinde 4 hafta malta'ya gitmek istiyorum. Bana Malta'da ki en iyi dil okullarının adres ve fiyat bilgilerini gönderebilir misiniz?

Intrax gibi bir okul var San Francisco'da ve gerçekten bu işi çok iyi biliyorlar. Şiddetle tavsiye ederim.

Bana göre Kanada'nın en iyi üniversitesi tartışmasız York üniversitesidir. İlginç bir detayı paylaşmak isterim. York universitesi rektörü her yıl yarışmayla seçilen bir öğrencinin yerine geçer, ...

Malta canım ya. Gerçekten rüya gibi geliyor şimdi. İ'am dil okuluna gidin....

Ebru dülgerbaki
Malta dil okulu fiyatları

Şimdi İngiltere'de sözümona çalışma izni yok. Evet yasal olarak ama 2 ay gittiğim Londra'da bu yaz açtır açtır çalıştım. Yeterki iş bulunuşu gerisi sadece hikaye çünkü herkes çalışıyor....

Gürcan Oral
Work and Study !

British Study Centre Brighton Dil Okulunda 3 ay eğitim aldım tavsiye ederim. Brighton şehri bence ingiltere'de en güzel şehirdir. Yaz dönemi için gideceksiniz mutlaka Brighton Dil Okulları nı tercih e...

Dublin’de yaşamak: • İrlanda’nın teknoloji alanında sağladığı vergi avantajlarından dolayı Google, Facebook, Twitter, Linkedin, Salesforce, vs.. gibi tüm yeni nesil teknoloji firmalarının Avrupa m...

Site Hakkında

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı - İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya , Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için Istanbul 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 Ankara 0 312 999 70 76 / 0 530 032 55 82 numaralı telefonlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Taksitle Yurtdışı Eğitim , Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Projesidir.

Copyright © 2013 - 2016 | Tüm Hakları Saklıdır. Taksitle Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı