Work and Study !

Work and Study !

Work and Study , yani yurtdışında çalışarak eğitim mümkün mü ? Yurtdışı Work and Study programları. Yurtdışında Üniversite Eğitimi yada Yurtdışı Dil Okulları programlarına katılmak isteyen bir çok öğrencinin aklında eğitim esnasında çalışıp çalışmayacağına dair sorular var. Biz de yazımızda kısaca Yurtdışında çalışarak eğitim hangi ülkelerde ve hangi şartlarda mümkün kısaca bahsettik.

Yurtdışı eğitim danışmanlığı


Yurtdışında çalışarak ingilizce öğrenin

Ekonomik durumu yurtdışı eğitim için yeterli olmayan ve herhangi bir kurumdan burs alamayan öğrenciler için seçeneklerden biri ise bulundukları ülkede tam yada yarı zamanlı bir işte çalışarak eğitimlerini tamalamarıdır.
 

Yurtdışında eğitim esnasında nasıl çalışabilirsiniz ?

İngiltere: İngiltere'ye malesef dil eğitimi amacıyla giden öğrenciler için herhangi bir çalışma izni söz konusu değildir. Bazı internet sitelerin de veya yurtdışı eğitim forumlarında halen bu konuda güncel olmayan bilgilere ulaşabilirsiniz. Dolayısı ile kafanız karışabilir. Kesin ve güncel bilgiler paylaşmatığımız taksitle yurtdışı eğitim sitemizde bu konu yada açıklık getirmek getirmek istiyoruz. Eğer ingiltere'de dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğinizi size söyleyen eğitim danışmanlıkları varsa lütfen hiç bir şekilde bu bilgiyi ciddiye almayınız.

İngiltere'de üniversite eğitimi esnasında çalışma iznini merak edenler içinde durum biraz karışık. Bazı İngiliz üniversiteleri sizlere çalışma izni sağlayabilirken bazıları kesinlikle sağlayamaz. Lütfen bu konuya extra dikkat ediniz. Eğer herhangi bir şekilde tereddütte kalırsanız 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim danışmanlığından bilgi isteyiniz.

Amerika: Amerika’da öğrenciler Üniversite kampüsü içerisinde eğitim yapanlar kampus içerisinde; kütüphane, kafeterya, spor tesisleri, yemekhane ve kampusun genel bakımı gibi işlerde part-time çalışabilirler. Pek çok Amerikan Üniversitesi öğrencilerine kampus içerisinde part-time iş olanakları sağlamaktadır. 

Malta’da Çalışma İzni

Malta’da eğitim için yurtdışından gelen öğrencilere çalışma izni verilmemektedir.
 
Kanada’da Çalışma İzni
 
Dil okulu için Kanada’ya giden öğrenciler için çalışma izni belli şartlara bağlıdır. Ancak diploma,lisans ve master eğitimini Kanada’da alacak olan yabancı öğrenciler için haftalık belli bir saat çalışma izni verilmiştir. Bu izin yaz aylarında Kanada’da kalacak öğrenciler için tam saatli olabilmektedir.
 
Avustralya’da Çalışma İzni
 
Avustralya’da dil eğitimi sırasında çalışma izni almak mümkündür; ancak en az 24 haftalık bir programa kabul almış olmak gerekir.
 
Bu haktan tüm lisans ve master eğitimi alan öğrenciler de faydalanabilmektedir.
 
Yeni Zelanda’da çalışma izni
 
Yeni Zelanda’da dil okulu dahil olmak üzere üniversite eğitimi almak için buraya gelen yabancı öğrencilere haftalık 20 saatlik çalışma izni vermektedir. Ancak dil okulu esnasında çalışmak isteyen öğrencilerin en az 24 haftalık bir eğitim alacak olmaları gerekmektedir.
 
Almanya’da çalışma izni
 
Almanya dil okulu için gelen yabancı öğrencilere çalışma izni verilmiyor. Lisans veya yüksek lisans öğrencileri içinse Almanya’da 180 yarım gün, ya da 90 tam gün çalışma izni var.
 
Fransa’da çalışma izni
 
Fransa’da çalışabilmek için ayrı bir izne gerek duyulmuyor. En az 1 yıllık oturum izni alan yabancı öğrenciler çalışma izni sahibi olmuş oluyor. Ancak öğrenciler için tüm çalışma saatinin %60’ını geçmeme şartı var; bu da yaklaşık olarak haftada 20 saate tekabül ediyor.
 
İrlanda’da Çalışma İzni
 
İrlanda’da en az 24 hafta ve üzerinde bir eğitim programına katıldığınız takdirde haftada ortalama 20 saat ve üzerinde çalışabilirsiniz. Aylık ortalama olarak 700 -800 € kadar kazanabilirsiniz. Daha çokbasit öğrenci işleri ile bu parayı kazanabilirsiniz. Örneğin : Garsonluk, cafe, fast-food işleri gibi

Yurtdışında Eğitimin tamamlanması sonrasında Çalışma Olanakları 

Yurtdışında eğitiminizi tamamladıktan sonra yasal izin alarak 1-2 yıl full time çalışabilirsiniz. Ancak, çalışma izinleri genelde sertifika, lisans yada yüksek lisans eğitimi yapanlara verilmektedir. Bu iznin alınması için bir yabancı şirket sizin adınıza bulunduğunuz ülkenin Çalışma Bakanlığına müracaat etmelidir.

Amerika'da Work and Travel

Üniversite öğrencilerine yönelik olan bu programda, katılımcı yaz tatillerinde en fazla 4 ay süre ile, yurtdışında bir işte günde yaklaşık 8 saat çalışarak hem para kazanabilir, hem de yabancı dilini pratik yapabilir.

Özellikle Amerika’da çok yaygın olan bu program sayesinde yılda yaklaşık 80,000 öğrenci Amerika’ya yaz tatillerinde giderek deneyim kazanmaktadır. Öğrenciler; otel, restaurant, eğlence parkları, fuarlar, ulusal parklar, kamplar ve tatil köyleri gibi yerlerde işe yerleştirilir. Ayda yaklaşık 1000 USD para kazanmak mümkündür. Program sayesinde dünyanın pek çok farklı ülkesinden gelmiş olan öğrencilerle dostluklar kurmak ve ülkeyi tanımak mümkün olmaktadır.

Bu programa katılan öğrenciler Amerika için J-1 vizesi alırlar. Bu vize öğrenciye en fazla 4 ay Amerika’da çalışma fırsatı sağlar. Yaz aylarında yoğun bir elaman ihtiyacı duyan sektörlerde işe yerleşen öğrenciler en fazla 4 ay süre ile çalışabilirler. Program sonunda isterlerse 2 hafta ekstra süre kalarak Amerika’yı gezebilirler.

Neden yabancı şirketler work and travel programına öğrenci kabul ediyorlar ?

  • Öğrencilerle çalışmanın maliyeti düşüktür
  • Farklı uluslardan oluşan bir kadro isterler
  • Esnek çalışma saatleri öğrenciler için daha uygundur
  • İngilizce bilen yabancı öğrenciler daha misafirperver olabilir
  • Müşterileri için uluslar arası bir atmosfer oluşur

Ne tür işlerde çalışılır?

Otel, restaurant, eğlence parkları, fuarlar, ulusal parklar, kamplar, tatil köyleri, otobüs işletmeleri, çiftlikler, mutfak işleri ve bahçe işleri

Work and Travel tarihleri  Program Mayıs ayında başlar, Haziran, Temmuz ve Ağustos sonuna kadar devam eder. Bazı durumlarda Eylül’e sarkabilir. Katılımcılar, en az 6 hafta çalışmak zorundadır. En fazla 3,5 ay çalışılır.

Work and Study programları hakkında daha fazla bilgi almak için 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan iletişime geçebilirsiniz.

Kanada dil okullarıEtiketler: work and study yurtdışında çalışarak eğitim

BU YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

Yurtdışında Staj

Yurtdışında farklı ülkelerde özelikle yaz aylarında öğrenim gördüğünüz alan ile ilgili olarak staj y... Devamı

Zorunlu Stajınızı Malta'da Yapabilirsiniz !

Malta'da staj yaparak hem ingilizce öğrenin hem de tatil yapın ! Malta Staj en geç başvurularınızı 1... Devamı


YORUMLAR (1) Onay Bekleyen (4)

  • Şimdi İngiltere'de sözümona çalışma izni yok. Evet yasal olarak ama 2 ay gittiğim Londra'da bu yaz açtır açtır çalıştım. Yeterki iş bulunuşu gerisi sadece hikaye çünkü herkes çalışıyor.

    Gürcan Oral

    5 yıl önce yapıldı.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

Stafford House Londra Dil Okulu

Stafford house londra dil okulu ücretleri.


İngiltere dil okulları fiyatları 2018

İngiltere dil okulu fiyatları 2018'de bir önceki y...


Zorunlu Stajınızı Malta'da Yapabilirsiniz !

Malta'da staj yaparak hem ingilizce öğrenin hem de...


Malta dil okulu fiyatları

Yurtdışı eğitim fiyatları incelendiğinde Malta'da ...


Work and Study !

Work and Study , yani yurtdışında çalışarak eğitim...


Neden Malta Dil Okullarında Eğitim ?

Son yıllarda özellikle İngilizce Dil Eğitimi için ...


ILAC Kanada Dil Okulu Fiyatları

ILAC Kanada dil okulu , Kanada'nın en çok tercih e...


Popüler Yazılar

İrlanda Dil Okulları

İrlanda ana dili İngilizce olması nedeniyle Dünya üzerinde İngilizce öğrenmek isteyen bir çok kişinin tercihi olmakta.

Yurtdışı dil okullarında haftalara göre eğitim ve ingilizce seviyesi

Yurtdışında eğitim almaya karar veren her öğrencinin yurtdışı eğitim danışmanlarına sıkça sorduğu soru '' döndüğümde ingilizcem hangi seviyede olacak?...

Work and Study !

Work and Study , yani yurtdışında çalışarak eğitim mümkün mü ? Yurtdışı Work and Study programları. Yurtdışında Üniversite Eğitimi yada Yurtdışı Dil O...

İngiltere'de banka hesabı nasıl açılır ?

İngiltere'de banka hesabı açmak için yapılması gerekenler.İngiltere’de Hangi Banka’dan Hesap Açtırmalıyım? İngiltere’de Hesap Başvurusu için Gerekli B...

Malta dil okulu fiyatları

Yurtdışı eğitim fiyatları incelendiğinde Malta'da 1, 2 ve 3 ay dil okulu fiyatlarınının özelikle ingiltere dil okulları, amerika dil okulları, kanada ...

İngiltere York şehrinde eğitim ve yaşam

İngiltere'nin York şehri , çok güvenli bir şehirdir. York Şehri İngiltere'de ana tren hattı üzerinde bulunan bir şehir olduğu için de uluslararası tüm...

İngiltere'de Psikoloji Eğitimi

İngiltere’deki psikoloji eğitimi düşünüyorsanız bu eğitimin sadece sosyal derslerden oluşmadığını, istatistik gibi sayısal derslerin ve biyoloji gibi ...

İngiltere dil okulları fiyatları 2018

İngiltere dil okulu fiyatları 2018'de bir önceki yıllara göre pek bir değişiklik göstermese de özelikle Sterlin'in Türk lirası karşısında ki değer kaz...

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları denildiğinde iki büyük şehir akla gelmektedir. Toronto ve Vancouver yabancı dil öğrenmek için en çok tercih edilen Kanada şehirler...

Yeni Zelanda'da eğitim ve yaşam

Yeni Zelanda... 'Uzun beyaz bulutun ülkes, 'Lord of the Rings' filmlerinden hatırlayacağımız bir doğal güzellikler ülkesidir. Yeni Zelanda’nın dörtte ...

Son Yorumlar

Ali bey hiç de dediğiniz gibi bir yere değil !!! Kimseye de tavsiye etmem ! Rezil bir ülke gelenlerin %80 alkolik yada madde kullanıyor. Kızlar erkek, erkekler kız delisi ! Hepsi bu !

Yaz tatilinde 4 hafta malta'ya gitmek istiyorum. Bana Malta'da ki en iyi dil okullarının adres ve fiyat bilgilerini gönderebilir misiniz?

Intrax gibi bir okul var San Francisco'da ve gerçekten bu işi çok iyi biliyorlar. Şiddetle tavsiye ederim.

Bana göre Kanada'nın en iyi üniversitesi tartışmasız York üniversitesidir. İlginç bir detayı paylaşmak isterim. York universitesi rektörü her yıl yarışmayla seçilen bir öğrencinin yerine geçer, ...

Malta canım ya. Gerçekten rüya gibi geliyor şimdi. İ'am dil okuluna gidin....

Ebru dülgerbaki
Malta dil okulu fiyatları

Şimdi İngiltere'de sözümona çalışma izni yok. Evet yasal olarak ama 2 ay gittiğim Londra'da bu yaz açtır açtır çalıştım. Yeterki iş bulunuşu gerisi sadece hikaye çünkü herkes çalışıyor....

Gürcan Oral
Work and Study !

British Study Centre Brighton Dil Okulunda 3 ay eğitim aldım tavsiye ederim. Brighton şehri bence ingiltere'de en güzel şehirdir. Yaz dönemi için gideceksiniz mutlaka Brighton Dil Okulları nı tercih e...

Dublin’de yaşamak: • İrlanda’nın teknoloji alanında sağladığı vergi avantajlarından dolayı Google, Facebook, Twitter, Linkedin, Salesforce, vs.. gibi tüm yeni nesil teknoloji firmalarının Avrupa m...

Site Hakkında

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı - İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya , Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için Istanbul 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 Ankara 0 312 999 70 76 / 0 530 032 55 82 numaralı telefonlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Taksitle Yurtdışı Eğitim , Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Projesidir.

Copyright © 2013 - 2016 | Tüm Hakları Saklıdır. Taksitle Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı