Yeni Zelanda'da eğitim ve yaşam

Yeni Zelanda'da eğitim ve yaşam

Yeni Zelanda... 'Uzun beyaz bulutun ülkes, 'Lord of the Rings' filmlerinden hatırlayacağımız bir doğal güzellikler ülkesidir. Yeni Zelanda’nın dörtte üçü Avrupa kökenlidir.Türkiye’den giden öğrenciler temel değerlere alışma bakımından büyük zorluklar ile karşılaşmazlar. Yeni Zelanda, dünyanın en güvenli ülkeleri arasındadır.

Yurtdışı eğitim danışmanlığı


Yeni Zelanda'da Eğitim

Yeni Zelanda’da dil eğitimi alan öğrenci günün her saatinde İngilizceyi kullanma fırsatına sahiptir. Bu ülke gün geçtikçe yurtdışı dil eğitimi konusunda popülerlik kazanıyor. Üstelik İngilizce dil eğitimlerinizi alırken doğanın mavi ve yeşil nimetlerinden mahrum kalmıyorsunuz. Ormanlar ve parklar ülkenin %20’sini kaplarken ormanların %13’den fazlası doğallığını koruyan ulusal parklardan oluşuyor. Bahsi geçen sınırlı güzellikler yabancı dil eğitimi için Dünya’nın diğer bir ucuna gitmek için değer mi? Bu sorulara cevaplar arayalım !

Yeni Zelanda Dünya’nın en güvenli ülkeleri arasında

Yeni Zelanda’da suç oranları düşüktür ve öğrenciler için güvenli bir ortam sağlar. Auckland Yeni Zelanda’nın en büyük şehridir beraberinde Dünya’nın en güvenli şehirlerinin arasındadır en yaşanılabilir şehirlerarasında 5.olmuştur. Yeni Zelanda’da eğitim veren yabancı dil okulları kaliteli eğitim standartlarına sahiptir. Dünya’da Auckland Üniversitesi ilk yüz üniversite arasında 65. Sıradadır. Üniversitelerin yanı sıra işletme, IT, Turizm, Film ve Sanat çalışmaları gibi alanlarda diploma programları düzenlenerek öğrencileri kısa zamanda çalışma hayatına hazırlayan enstitü ve akademiler de bulunmaktadır. Yurtdışında sertifika programlarına ve yurtdışında üniversite hayatına atılmak isteyen öğrenciler için Yeni Zelanda’da çok sayıda kaliteli eğitim veren üniversite, sertifika programları ve dil okullar bulunur.

Dil okulu eğitimini Yeni Zelanda’da almanın avantajları

En az altı ay dil eğitim kursuna giden ve İngilizce bilgisi IELTS 5,0 seviyesine ulaşmış öğrencilere haftada 20 saat çalışma izni verilir. Öğrenciler cep harçlığını çıkarırken beraberinde çalışma esnasında dil pratiği de yapılmış olur. İrlanda halkı gibi Yeni Zelanda halkıda sıcakkanlı ve misafirperverdir. Oluşan sıcakkanlı ortamda Türkler kendilerini yabancı hissetmez. Amerikan ve İngiliz resmi para birimlerinin oranları TL’ye göre daha yüksek kurdadır. Yeni Zelanda için yapacağınız masraflar daha ekonomik durumdadır. Diğer ülkelerle eşdeğer kalitede fakat daha ekonomik şartlarda yurtdışı eğitimi almak istiyorsanız Yeni Zelanda eğitim fırsatlarını gözden geçirmelisiniz.

Yeni Zelanda vizesi

Ülkeye daha çok öğrenci çekmek için Yeni Zelanda Devleti vize uygulamalarında sorun çıkarmıyor. Yeni Zelanda’da eğitim almak isteyen öğrencilere yurtdışında sertifika, yurtdışında üniversite ve yurtdışında dil okulu seçeneklerinde tüm kolaylıklar sunuluyor. Belgeleriniz tam ve eksiksiz olduğu zaman Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yurtdışı eğitiminizi Yeni Zelanda’da alabilmeniz için kolaylık sağlıyor. 

Yeni Zelanda vizeleri hakkında uyarı !

Önemli

- Yeni Zelanda’ya yalnızca 12 hafta yada daha az süreyle kurs için gidecek olanlar Yeni Zelanda Büyükelçiliği tarafından belirtilen evrakları ibraz etmek kaydıyla Ziyaretçi Vizesi (Visitor Visa) için başvurabilirler.

- Göçmenlik Ofisi istenen belgelerle birlikte ilave dökümanlar sunmanızı isteyebilir.

- Sunduğunuz tüm belgeler incelenmeye tabi tutulabilir.

- Yeni Zelanda Göçmenlik Ofisi, başvuru sahibine, öğrenci vizesi verileceğini duyurmadan önce, Yeni Zelanda’daki okul ve kalınacak yer parasının yatırılması istememektedir.

- Yeni Zelanda Öğrenci vizesi basvurunuzun kabul edilmesini sağlamak için istenilen tüm evrakları tam ve eksiksiz sunmakzorundludur. Bunu yapmadığınız takdirde, başvurunuz kabul edilmeden size geri gönderilecektir.

- Yeni Zelanda’da 36 haftadan daha kısa süreli eğitim görecek Öğrencilerden yukarıdaki tüm evraklara ek olarak kurs parası hariç her ay için en az 1.000 Yeni Zelanda tutarında para beyan etmesi gerekmektedir.

- Yeni Zelanda’da 36 haftadan daha uzun süre eğitim görecek olanlardan (gidiş-dönüs bileti hariç) her yıl için 10.000 Yeni Zelanda tutarında para beyan etmesi gerekmektedir.

- Öğrenci vizesi başvurunuz sunduğunuz evraklar, Yeni Zelanda’daki okuldan ve/veya kalınacak yerden ve/veya diğer bir ofisten bilgi edinilmesi ve/veya başvuru sahibinin mulakata alınması durumlarında uzayabilir.

Yeni Zelanda’da Konaklama

Yeni Zelanda’da konaklama genel olarak aile yanında, stüdyo dairelerde, özel dairelerde, yurtlarda ve evlerde sağlanmaktadır. Bahsi geçen seçenekler arasında en çok tercih göreni aile yanında konaklama seçeneğidir.

Yeni Zelanda Türkiye İlişkileri

Gelibolu’daki ANZAK’lar

25 Nisan tarihi ANZAK askerlerinin Gelibolu’daki ANZAK Koyu olarak bilinen koya yaptıkları çıkartmanın anıldığı gündür. Bu çıkartma, 1. Dünya savaşı sırasında müttefik kuvvetlerin Osmanlı İmparatorluğu’na karşı yürütmüş oldukları geniş bir kampanyanın bir parçası olarak gerçekleştirilmiştir. Bu çıkartma, sekiz ay boyunca Gelibolu yarımadasında sürecek olan ve müttefiklerin 40,000, Türk tarafının ise en az 80,000 olmak üzere her iki tarafın da korkunç kayıplar verdiği zorlu siper savaşlarının başlangıcı olmuştur. 

8 Ağustos tarihi de Yeni Zelandalı'lar için ayrı bir önem taşımaktadır. Bu tarih, Yeni Zelanda birliklerinin Gelibolu Yarımadası’nın en yüksek noktası olan ve Çanakkale Boğazı’nı kuşbakışı olarak gören Çunuk Bayırı’nın zirvesine kısa bir süre de olsa ulaştıkları gündür. Bu nedenle, Yeni Zelanda anıtı Çunuk Bayırı’nın tepesinde yer almaktadır.  

Yeni Zelanda anıtı Çunuk Bayırı’nda Türklerin saygın lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün heykelinin bulunduğu Türk anıtı ile yanyana bulunmaktadır. Atatürk, Türk birliklerini müttefik saldırılarına karşı direnmeleri için birleştirmiş ve Türkler 10 Ağustos günü yaptıkları taaruz ile Çunuk bayırındaki tepeleri yeniden ele geçirmiş ve bunun sonucunda müttefik güçler Gelibolu seferlerini sonlandırmışlardır. Türk tarihindeki önemi nedeniyle Barış Parkı’nı ziyaret eden binlerce Türk için de Çunuk bayırı son derece saygı duyulan bir bölgedir. 

Yeni Zelanda ve Türk anıtlarının yanyana bulunması, Mustafa Kemal Atatürk’ün şehit askerlerimizin annelerine itafen söylemiş olduğu ünlü sözler ile vücut bulan yüce gönüllü uzlaşma ruhunu yansıtmaktadır. Bu sözler, ülkelerimiz arasındaki  bu trajik çatışmadan doğan saygı ve dostluğu asil ve içten bir şekilde yansıtmaktadır.  

Yeni Zelanda dil okulları hakkında bilgi almak isterseniz bizleri 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı hatlarımızdan arayabilirsiniz.

Kanada dil okullarıEtiketler: yeni zalanda dil okulları yeni zelanda eğitim

BU YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

Benzer yazı bulunamadı.


YORUMLAR (0) Onay Bekleyen (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

İngiltere'de eğitim hakkında

Birleşik Krallık'ta yüksek öğrenim görmeyi planlam...


Stafford House Londra Dil Okulu

Stafford house londra dil okulu ücretleri.


İngiltere dil okulları fiyatları 2018

İngiltere dil okulu fiyatları 2018'de bir önceki y...


Zorunlu Stajınızı Malta'da Yapabilirsiniz !

Malta'da staj yaparak hem ingilizce öğrenin hem de...


Malta dil okulu fiyatları

Yurtdışı eğitim fiyatları incelendiğinde Malta'da ...


Work and Study !

Work and Study , yani yurtdışında çalışarak eğitim...


Neden Malta Dil Okullarında Eğitim ?

Son yıllarda özellikle İngilizce Dil Eğitimi için ...


Popüler Yazılar

İrlanda Dil Okulları

İrlanda ana dili İngilizce olması nedeniyle Dünya üzerinde İngilizce öğrenmek isteyen bir çok kişinin tercihi olmakta.

Yurtdışı dil okullarında haftalara göre eğitim ve ingilizce seviyesi

Yurtdışında eğitim almaya karar veren her öğrencinin yurtdışı eğitim danışmanlarına sıkça sorduğu soru '' döndüğümde ingilizcem hangi seviyede olacak?...

Work and Study !

Work and Study , yani yurtdışında çalışarak eğitim mümkün mü ? Yurtdışı Work and Study programları. Yurtdışında Üniversite Eğitimi yada Yurtdışı Dil O...

İngiltere'de banka hesabı nasıl açılır ?

İngiltere'de banka hesabı açmak için yapılması gerekenler.İngiltere’de Hangi Banka’dan Hesap Açtırmalıyım? İngiltere’de Hesap Başvurusu için Gerekli B...

Malta dil okulu fiyatları

Yurtdışı eğitim fiyatları incelendiğinde Malta'da 1, 2 ve 3 ay dil okulu fiyatlarınının özelikle ingiltere dil okulları, amerika dil okulları, kanada ...

İngiltere York şehrinde eğitim ve yaşam

İngiltere'nin York şehri , çok güvenli bir şehirdir. York Şehri İngiltere'de ana tren hattı üzerinde bulunan bir şehir olduğu için de uluslararası tüm...

İngiltere'de Psikoloji Eğitimi

İngiltere’deki psikoloji eğitimi düşünüyorsanız bu eğitimin sadece sosyal derslerden oluşmadığını, istatistik gibi sayısal derslerin ve biyoloji gibi ...

İngiltere dil okulları fiyatları 2018

İngiltere dil okulu fiyatları 2018'de bir önceki yıllara göre pek bir değişiklik göstermese de özelikle Sterlin'in Türk lirası karşısında ki değer kaz...

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları denildiğinde iki büyük şehir akla gelmektedir. Toronto ve Vancouver yabancı dil öğrenmek için en çok tercih edilen Kanada şehirler...

Yeni Zelanda'da eğitim ve yaşam

Yeni Zelanda... 'Uzun beyaz bulutun ülkes, 'Lord of the Rings' filmlerinden hatırlayacağımız bir doğal güzellikler ülkesidir. Yeni Zelanda’nın dörtte ...

Son Yorumlar

Site Hakkında

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı - İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya , Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için Istanbul 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90

Taksitle Yurtdışı Eğitim , Edu Vizyon Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Projesidir.

Copyright © 2013 - 2020 | Tüm Hakları Saklıdır. Taksitle Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı